Výhody vlny

Vlna je přírodním produktem s vysokým komfortem.

Řízení vlhkosti

Vlna má schopnost absorbovat 30 % vody, aniž byste pocítili vlhkost. Vlněná vlákna přenášejí přebytečnou vlhkost z pokožky do prostředí jako páru. Tento proces se nazývá odvod vlhkosti.

Regulace teploty

Vlna je aktivní vlákno se schopností regulovat tělesnou teplotu. Udržuje vás v teple, když je vám zima, a ochlazuje vás, když je vám horko. V chladném počasí vytváří přirozené zvlnění vláken do malých kapes zachyceného teplého vzduchu, která fungují jako izolátory. Když se tělesná teplota zvýší, vlna odvádí vlhkost z vaší pokožky a odpařuje se.

Kontrola zápachu

Pot sám o sobě není cítit. Tělesný zápach vzniká, když se na kůži množí bakterie. Bakterie z potu upřednostňují vlhké prostředí. Schopnost vlněných vláken absorbovat velké množství vlhkosti udržuje pokožku suchou a zabraňuje hromadění potu. Díky těmto vlastnostem je toto prostředí pro bakterie nevhodné.

Ochrana proti UV záření

Vlna absorbuje UV záření mnohem účinněji než mnoho jiných materiálů. V závislosti na hustotě a úpravě oděvu má vlněné oblečení obvykle UPF mezi 20 a 50.

Odolnost proti ohni

Vzhledem k vysokému obsahu dusíku a vody potřebuje vlna ke svému hoření velké množství kyslíku. Teplota zdroje musí stoupnout nejméně na 570 stupňů, aby se vlna vznítila. I pak je nepravděpodobné, že by udržovala plamen. Struktura vláken vlny a vysoká hustota příze brání šíření plamenů a dává jí schopnost samouhašení.

Odolnost proti pomačkání

Každé vlněné vlákno je jako stočená pružina. Přirozená zvlněná struktura umožňuje vláknu, aby se roztáhlo, a přitom zůstává věrné svému původnímu tvaru. To dodává vlněným oděvům přirozenou odolnost proti pomačkání.

Odolnost proti skvrnám

Vlna je odolná proti skvrnám a má samočisticí vlastnosti. Vnější vrstvu vlněných vláken tvoří ochranná vrstva, která zabraňuje ulpívání nečistot na vláknech. Díky vysokému obsahu vlhkosti ve vláknech je vlna také antistatická, což znamená, že nepřitahuje tolik prachu.

100% Přírodní:

Vlna je přírodní bílkovinné vlákno, které přirozeně roste na ovcích, které spotřebovávají jednoduchou směs trávy, vody, vzduchu a slunečního svitu.

100% Biologicky rozložitelné:

Vlna se v půdě přirozeně rozloží během několika měsíců nebo let a pomalu uvolňuje cenné živiny zpět do země.

100% Obnovitelné zdroje:

Ovce produkují každý rok nové rouno, takže vlna je přirozeným obnovitelným zdrojem.

Jak prát vlnu a pečovat o ni

Klikněte pro více informací

Zavřít Košík
Zavřít Oblíbené
Naposledy zobrazené Zavřít
Zavřít

Zavřít
Navigace
Kategorie