Společenská odpovědnost firem

Zajímá vás, jak pracujeme?

Úzce spolupracujeme s našimi dodavateli, abychom vždy věděli, odkud naše suroviny pocházejí a že vlna, kterou používáme, je získávána šetrným způsobem. Máme otevřené seznamy dodavatelů, které si můžete prohlédnout.

Naše etické zásady sdělujeme všem našim dodavatelům a jsou zakotveny v našich obchodních smlouvách. Naši dodavatelé musí podepsat platný Kodex chování (Code of Conduct), který vychází z úmluv OSN o lidských právech a zabývá se mj. lidskými právy, pracovními právy, BOZP, životním prostředím a rozvojem v celém hodnotovém řetězci.

Jako spotřebitelé si můžete být jisti, že zboží, které nakupujete u společnosti Ulvang, je vyrobeno s péčí o lidi i životní prostředí. Naše zaměření na společenskou odpovědnost přispívá k vytváření udržitelnějších a k životnímu prostředí šetrnějších kolekcí, a to od prvního nápadu na návrhářském stole až po vývoj, výrobu a dodávky do obchodů.

Abychom se mohli správně rozhodnout, získat rady a odbornou pomoc pro naši práci v oblasti udržitelnosti, jsme od roku 2005 členem Iniciativy pro etický obchod (IEH). IEH je členská organizace a největší norská síť společností, organizací a veřejných podniků, které závazně a systematicky pracují na zajištění udržitelných dodavatelských řetězců. Členství v IEH zahrnuje řešení problémů ve vlastním dodavatelském řetězci a otevřené podávání zpráv o stavu a pokroku v této práci. Členství zavazuje k neustálé práci na zlepšování a umožňuje přístup ke kurzům, sítím a výměně zkušeností, seminářům a poradenství.

Pokud jde o chemické látky používané při výrobě našich výrobků, řídíme se legislativou EU. Naši dodavatelé podepisují, že dodržují evropskou legislativu týkající se chemických látek, tzv. nařízení REACH. Díky našemu členství v RISE máme přehled o legislativních změnách a požadavcích v souvislosti s používáním chemických látek.

Mnoho našich výrobků má certifikát STANDARD 100 od OEKO-TEX®. To znamená, že naprosto všechny části výrobku byly testovány podle daných norem a neobsahují stopy škodlivých látek.

Společnost Ulvang má své vlastní zaměstnance, jejichž hlavním úkolem je pravidelně navštěvovat všechny naše výrobce textilu a sledovat, zda jsou při každodenní práci dodržovány naše postupy, kodex chování a etické zásady.

JSME VLNA A ZÁLEŽÍ NÁM NA NÍ!

Zavřít Košík
Zavřít Oblíbené
Naposledy zobrazené Zavřít
Zavřít

Zavřít
Navigace
Kategorie