Naše farmy

Spolupracujeme s několika farmami v Austrálii, Španělsku a Norsku.

Allan a jeho rodina provozují farmu Nanimia ve Skiptonu v Austrálii. Rodina Pitcherových chová ovce již více než 70 let a jsou to skuteční odborníci v oboru. Ovce merino v Nanimii mají velmi jemnou a měkkou vlnu o velikosti 18-19 mikronů. Allan je na farmě již druhou generací a říká nám, že chov ovcí je pro něj stejně tak životním stylem jako zaměstnáním. Mají 5000 ovcí a 2000 akrů půdy, kterou mohou využívat. Ovce mají dostatek potravy a vody a v létě mají k dispozici plochy se stínem, kam se mohou schovat před sluncem.

V Nanimii přestali s z tzv. mulesingem (Odstranění proužků kůže nesoucí vlnu z okolí kolem řitního otvoru ovce, aby se zabránilo parazitární infekci, díky které dochází ke zjizvení tkáně) před mnoha lety, protože tento proces je bolestivý a zbytečný. Díky správnému výběru a mimořádné péči neměla rodina Pitcherových již více než 15 let potíže s parazitem, který způsobuje bolestivé umírání.

Pro některé naše výrobky používáme norskou vlnu. Na naši kolekci norské vlny jsme velmi hrdí a rádi pracujeme s tak exkluzivním materiálem. Rádi bychom norskou vlnu používali pro všechny naše výrobky, ale není dostatečně měkká, aby se dala nosit přímo na kůži.

Část naší norské vlny pochází z Robjørgane ve Strynu a idylické farmy, která patří Trude a Pederovi. Chovají asi 70 zimně krmených ovcí, jejich plemeno se jmenuje Gammalnorsk Spælsau a užívají si volného života v nádherné přírodě.

Zavřít Košík
Zavřít Oblíbené
Naposledy zobrazené Zavřít
Zavřít

Zavřít
Navigace
Kategorie